WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Yazı Yazıp Para Kazanmak
Yazı Yazıp Para Kazanmak
nullsix
Yazı Yazıp Para Kazanmak
1
765
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
nullsix Kidemli Üye
*
Yeni Üye
 • Konular162
 • Mesajlar162
 • Rep puanı 1
Yazı Yazıp Para Kazanmak

Yazar olmak artık çok kolay hale geldi. Yazarlıktan para kazanmak isteyenler artık internet üzerinden yazdığı yazıları pazarlayıp satarak ciddi kazanç elde etmeye başladı. Yazar ol para kazan sistemine dahil olmak için birçok site kuruldu. Size bu sitelerin içinde gerçekten ödeme yapan ve yazdığınız yazıya hak ettiği değeri verecek bir siteyi tavsiye etmek istiyorum. Siteye ulaşmak için Anlatanlar.net internet bağlantısını kullanabilirsiniz. Yazı yazarak nasıl para kazanabileceğiniz sitede en ince ayrıntısına kadar anlatılmıştır. Hemen web sitemizi ziyaret ederek kariyeriniz için çok önemli bir adım atmış olun. Saygılarımızla
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Tahirkavri Yeni Üye
*
Yeni Üye
 • Konular0
 • Mesajlar1
 • Rep puanı 0
[a     Ünlü profesyonel Naci Görür'den son dakika deprem uyarısı: Yer kabuğunun dayanacak gücü kalmadı! İki ilde 7'nin üstünde deprem...
Ünlü profesyonel Naci Görür'den son dakika deprem uyarısı: Yer kabuğunun dayanacak gücü kalmadı! İki ilde 7'nin üstünde deprem...

Beklenen Büyük Marmara Depremi ile alakalı korkutan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, 1999 depremi sonrası bölgedeki yer kabuğunda çok fazla enerji biriktiğini belirterek, "Marmara'da depremin eli kulağında" dedi. Görür, 1999'dan itibaren 30 yıl içinde bölgede büyük deprem olma muhtemellığının % 64 olarak hesaplandığını da dile getirdi, "Bu büyük bir oran" diye konuştu.

"YER KABUĞUNUN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI"

"Bu süreç en kritik olan süreç. Türkiye'de her an başka yerlerde de deprem olabilir ama özellikle benim iki bölge üstünde bir hassasiyetim var" diyen Görür'ün muhtemel İstanbul depremi ile alakalı şu ifadelere yer verdi:

Bunlardan biri İstanbul. İstanbul'un bir aciliyeti var. Bunun da sebebi 1999 depremleri. Bu depremler Marmara'nın altındaki kabuğa o kabuğun daha fazla taşıyamayacağı bir stres yükledi. Normalde 200-250 yılda birikeceği enerjiyi 45-50 saniyede buraya enjekte etti. Dolayısıyla kabuk artık daha fazla dayanacak durumda değil. Zaten bunun da hesapları yapıldı. 1999 senesinden itibaren her an olmak kaydıyla, 30 sene içerisinde deprem olma muhtemellığı % 64 olarak belirlendi. Bu çok yüksek bir %. Dolayısıyla Marmara'da deprem eli kulağında.

"İKİ FAY AYNI ANDA KIRILIRSA 7.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLABİLİR"

Görür, Silivri ve Adalar bölgesindeki fay kollarından sözetti. Görür, fayların ayrı ayrı kırılma ihtimalleri ve aynı anda kırılma ihtimallerini değerlendirerek şöyle konuştu:

İstanbul'u en az 7.2 bekliyor. Bütün çalışmalar bunu gösteriyor. Yapılan çalışmalarda Marmara'nın altındaki iki fay kilitlenmiş vaziyette. Yani enerji biriktiriyor. Burada biriken stres, oradaki kayaların gücünü yendiği an deprem olacak demektir. Bu faylardan biri Yeşilköy ile Silivri açıkları arasında yaklaşık 65 kilometre uzunluğunda olan Kumburgaz fay kolu. Bu fay kırılırsa minimum 7.2 deprem üretecektir. Diğeri ise Adalar'ın güneyinde olan fay; yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda, şayet bu kırılırsa en fazla 7 büyüklüğünde deprem üretir. İkisinin birden kırılma muhtemellığı da var. İkisi birden aynı anda kırılırsa depremin büyüklüğü 7.6'yı bulabilir.

"BU İSTANBUL İÇİN FELAKET ANLAMI TAŞIMAKTADIR"

"1766 senesinde bu faylar biri Ağustos, diğeri Mayıs ayında peş peşe kırıldı." diyerek sözlerini sürdüren Naci Görür şöyle konuştu:

Ve İstanbul peş peşe 7'nin üstünde iki depreme maruz kalmıştır. Bu İstanbul için felaket manasını taşımaktadır. Bu işin şakası yok. Bütün çalışmalar bunu işaret etmekte."

BİR DİĞER İL: ERZİNCAN

Gazeteci Kenan Taş'ın Yotube kanalında değerlendirmeler yapan, Prof. Dr. Naci Görür, Erzincan ve çevresine de değişik bir parantez açarak dikkat çekti.

Görür, 1939 Erzincan depreminin bölgeye çok büyük bir stres yüklediğini söyleyerek burda da 7 büyüklüğünde bir deprem beklediğini açıkladı.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kripto Para Nasıl Alınır? zeynep 0 40 19-10-2021, Saat: 14:11
Son Yorum: zeynep
  Kripto Para Uygulamaları Kalavun54 0 118 14-08-2021, Saat: 11:17
Son Yorum: Kalavun54
  İnternet'ten Para Kazanma Yolları griposter 0 114 10-08-2021, Saat: 20:25
Son Yorum: griposter
  Fkripto – Kripto Para Blogu ilankimden 0 253 16-07-2021, Saat: 12:48
Son Yorum: ilankimden
  Kripto Para Analizleri Bu Sitede Sizi Bekliyor nullsix 0 170 02-07-2021, Saat: 15:23
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü: