WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Web Hosting Sunucu Firmaları VDS & VPS Sunucu VDS Nedir?
VDS Nedir?
sessizlik2400
VDS Nedir?
0
1251
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
sessizlik2400 Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular106
  • Mesajlar106
  • Rep puanı 1
VDS (Sanal Dedicated Sunucu) Paylaşılan Ayrılmış Sunucu olarak adlandırdığımız sanal sunucunun bir biçimidir. VDS oluşturmanın temel mantığı diğer sanal sunucu hizmetleriyle hemen hemen aynıdır. Ayrı bir sunucu tarafı ilk olarak ana fiziksel makinedeki sanallaştırma ortamı kullanılarak oluşturulur. Ardından bu oluşturulan sunucu tarafına özel bir RAM ve CPU oranı atanır. Sonuç VDS, Sanal Sunucu teşekkül etmiş olur.
VPS ve VDS arasındaki farklar nelerdir?
VDS, genellikle VPS ile karıştırılan bir sanal sunucu hizmetidir. Bu nedenle, VDS'yi tam olarak anlamak için VPS ve VDS'yi ayırt eden farklılıkları bilmek gerekir.
VDS kullanıcısı, sunucu üzerinde tam denetime sahiptir. İstenilen işletim sistemini kurabilir ve istenen değişiklikleri yapabilir. VPS kullanıcısının istenen işletim sistemini kurmak için çok az erişimi vardır.
VDS sunucuları, ana bilgisayardaki diğer sanal sunuculardan ayrılır. Bu nedenle, VDS sunucularındaki kaynaklar yalnızca bu hizmet için kullanılabilir ve paylaşılamaz. VPS, sunucudaki düzinelerce ve muhtemelen binlerce diğer VPS ile aynı kaynağı kullanır. Bu kaynakları VDS'de kullanmasanız bile, kaynaklar her zaman tüketiminize ayrılmıştır.
VDS daha yüksek performans ve daha hızlı erişim sunarken, fiyat daha pahalıdır. VPS, VDS'den daha az performans sunar, ancak fiyatı VDS'den daha ucuzdur.
Bir VPS'nin bir VDS'den daha iyi olmadığı konusunda genel bir mantık yoktur. Bu sunucuların işlevleri gibi birçok kriter bu karşılaştırmada önemli bir rol oynamaktadır.

Barındırma hizmeti, belirli sanal yazılımlar kullanılarak bu sanal sunucular tarafından sağlanabilir. VDS sunucuları ve VDS barındırma hizmetleri, web sitelerini barındırmak, çevrimiçi yazılımları barındırmak ve oyun sunucularını yüklemek için kullanılabilir.
[Resim: VDS.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  VPS Nedir? sessizlik2400 0 8,089 02-07-2020, Saat: 12:46
Son Yorum: sessizlik2400

Hızlı Menü: