WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Sohbet Nasıl Başlatılır?
Sohbet Nasıl Başlatılır?
Erenbor
Sohbet Nasıl Başlatılır?
0
66
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Erenbor Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular121
  • Mesajlar121
  • Rep puanı 0
Ortada bahsedilecek bir mevzu yokken bir sohbeti başlatmak bazı durumlarda çok zor olabiliyor. Ancak bu durumlarda zorlanan tek kişi kesinlikle sadece sen değilsin. Bazı kişilere garip gelebilecek her durumda sohbet başlatabilecek bazı sohbet konuları bulunuyor. Bu sohbet konularını ezberleyerek sohbetin tıkandığı ortamlarda duruma el koyabilirsiniz. Yazının devamında insanlar ile sohbet başlatabilmek için bazı ipuçları dan bahsedilmiştir. Bu ipuçlarını hem gerçek hayatta hem de chat uygulamalarında kullanabilirsiniz. Bu ipuçlarını takip ederek sıkıcı ortamlarda konuşacak konu bulabilir ve sıkıntılı ruh halinden kurtulabilirsiniz.
 
İlk Önce Kendini Tanıt
Eğer sohbet başlatmak istediğin kişi ile daha önce hiç konuşmadıysan işe kendini tanıtarak başlayabilirsin. Yabancı biri ile sohbet başlatmak istiyorsan ona doğru yaklaş göz kontağı kur ve tebessüm et. Yanında kasılmaması ve rahat hissetmesi için merhaba diyebilirsin. Ardından sohbeti uzatmak için ve doğal bir giriş yapabilmek için ona ismini sor.
 
Örneğin, “Selam, benim ismim Serhat . Tanıştığımıza çok memnun oldum." diyebilirsin.
Ancak uzun sohbet etmek istemiyor yalnızca sıradan bir sohbet gerçekleştirmek istiyorsan kendini tanıtmana gerekmez. Ancak kendini tanıtmak insanların sana karşı anlayışlı olmasına yardımcı olacaktır. İlk tanışma yalnızca gerçek hayatta olmaz. Mobil sohbet ve mobil chat uygulamalarında da ilk tanışmayı gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu sanal mecrada gerçekleşen ilk tanışma çok daha rahattır. Açacak konu bulamıyorsan etrafındaki şeylerden bahset. Örneğin şu duvarın rengi ne güzelmiş. Ya da bugün hava da inanılmaz soğukmuş, keşke mont alsaydım diyebilirsin.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kripto Para Nasıl Alınır? zeynep 0 1 11 dakika önce
Son Yorum: zeynep
  Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Esranur 0 45 06-10-2021, Saat: 17:51
Son Yorum: Esranur
  Dijital Kartvizit Nasıl Yapılır? Erenbor 0 71 25-09-2021, Saat: 02:09
Son Yorum: Erenbor
  Sohbet Forumu Kalavun54 0 74 25-08-2021, Saat: 00:52
Son Yorum: Kalavun54
  En Güvenilir Medyum Hocalara Nasıl Ulaşabilirim VehbiAcar 0 118 21-08-2021, Saat: 01:37
Son Yorum: VehbiAcar

Hızlı Menü: