WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler
Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler
Erenbor
Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler
0
45
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Erenbor Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular170
  • Mesajlar170
  • Rep puanı 0
Saç, insanların doğumundan bu yana var olan fiziksel güzelliğe de katkı sağlayan bir şeydir. Bu sebep ile saçların bakımlı ve canlı görünmesi herkesin hoşuna giden bir durumdur. Ancak zamana karşı koyamayan insanlar, saç eksikliği ve yoksunluğu yaşamaktadır. Saç dökülmesi, kellik ve benzeri saç problemleri genetik olduğu kadar yanlış ürün kullanımından da kaynaklanabilmektedir. Zamana karşı koymamak ve saç yoksunluğu yaşamamak için doğru saç bakım tavsiyelerini saç derisine bağlı olarak tavsiyede bulunan bir uzman hekim tarafından almak gerekmektedir. 
Saçlar, çeşitli kimyasala maruz kalmakta özellikle boya, kötü içerikli şampuan ve saç kremleri gibi ürünler saçlara kalıcı hasar vermektedir. Kalıcı hasara uğramış ve kellik görünümü başlamış olan kişiler ise çeşitli yöntemleri denemek zorunda kalmaktadır. Bu yöntemler arasında finasterid ve şampuan yöntemleri yer alır.
Saç Ekimi Olmadan Kellik Sorunu Çözülür mü?
Saç ekimi operasyonu uygulamak istemeyen kişilerce ilk olarak ilaç ve şampuan yöntemi denenmektedir. Şampuan kullanımı ile kellik ve saç eksikliği sorunu çözülmesi mümkün değildir. Aynı şekilde biotin ilacı kullanımı ile de bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Finasterid ilacı kullanımı ile ise sonuç elde edinmek mümkün olsa da hekimlerce böyle bir ilacın gereksiz yere kullanılması tavsiye edilmemektedir. Finasteridin yanlış ve gereksiz kullanımı sonucu cinsellikten cilt hastalıklarına kadar birçok sorun yaşamak mümkün olmaktadır.
Saç eksikliğinin kesin çözümü saç ekimidir. Saç ekimi sonuçları için yarar sağlamak isteyen kişilerin muhakkak alanında uzman bir hekime başvurması gereklidir. Saç ekimi sonuçları olumlu olabilmesi için operasyonda yer alan hekimin uyarılarına dikkat etmek ve özen göstermek gerekmektedir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lazer Markalama Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Erenbor 0 78 17-10-2021, Saat: 16:41
Son Yorum: Erenbor
  Saç Ekim Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler nullsix 0 208 08-06-2021, Saat: 22:29
Son Yorum: nullsix
  Instagram Takipçi Arttırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Erenbor 0 238 23-05-2021, Saat: 14:10
Son Yorum: Erenbor
  Loodcell Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Erenbor 0 226 18-05-2021, Saat: 13:07
Son Yorum: Erenbor

Hızlı Menü: