WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Genel Programlama Web Tabanlı Uygulamalar Mybb MyBB, Nedir?
MyBB, Nedir?
sessizlik2400
MyBB, Nedir?
0
1022
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
sessizlik2400 Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular106
  • Mesajlar106
  • Rep puanı 1
MyBB, 2002 yılında geliştirilen ve PHP programlama dilinde yazılmış ve MySQL veritabanı kullanılarak dinamik bir yapıya sahip olan ücretsiz bir forum betiğidir. Özelleştirilebilir bir eklenti sistemi ile geliştirme seçeneği sunan MyBB, standart bir forum sisteminin tüm işlevlerine sahiptir ve aynı geliştirici grubu tarafından oluşturulan birleştirme işlevi sayesinde, MyBB forum altyapısına veri olmadan geçiş sağlar.MyBB forum sisteminde, forumda artık standart hale gelen işlevlere ek olarak, referans sistemi, ayrıntılı moderatör ve yönetici paneli gibi işlevler dünya çapında kullanılmaktadır. Son kararlı sürümü ücretsiz olarak kullanılabilir.

MyBB forum sistemini geliştiricinin resmi web sitesinde, mybb.com'da veya .com.tr uzantılı Türk sitesinde bulabilirsiniz.

MyBB, diğer Internet komut dosyalarından önemli ölçüde farklı olmayan bir forum sistemidir. Yükleme paketini yukarıdaki adresten indirdiyseniz (.zip veya başka bir sıkıştırma biçimiyle indirdiyseniz, arşivden çıkartmanız gerekir. FTP'yi kullanarak forumu yüklemek istediğiniz dizine gönderin. Doğrudan ana dizine yüklemek istiyorsanız, bu dizin yaygın cPanel'de public_html'dir ve bitirdiğinizde yükleme işlemini tarayıcı aracılığıyla başlatmanız gerekir.
Bu noktada, sunucunuz tarafından kullanılan yönetim penceresine erişerek bir MySQL veritabanı oluşturmanız gerekir. Bu ekranda oluşturmak istediğiniz tablolara kullanmak istediğiniz veritabanı adını, kullanıcı adını, parolayı girebilirsiniz. MyBB, oluşturduğunuz veritabanına bağlandığında tablolar oluşturmaya başlar. Sonraki birkaç adımda forum sisteminizin başlığı ve yönetici e-postası gibi çeşitli gerekli bilgiler görüntülenir. Bu aşamadan sonra MyBB kuruluma hazırdır ve sistemi eklentiler veya tasarımlar desteği ile özelleştirebilirsiniz.

[Resim: MyBB.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mybb config.php Dosyasının Adını Değiştirmek - (Güvenlik-Önlemi) wmclass 0 626 05-05-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: wmclass

Hızlı Menü: