WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Mersin Boşanma Avukatı
Mersin Boşanma Avukatı
ispaniolle
Mersin Boşanma Avukatı
0
54
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ispaniolle Yeni Üye
*
Yeni Üye
  • Konular13
  • Mesajlar13
  • Rep puanı 0
Günümüzde boşanma davaları gerçekten yoğun oranda yaşanmaya başladı. Metropol semtlerde istanbul, ankara, izmir, adana, mersin gibi şehirlerimizde boşanma vakıaları ile ilgili istatistiklere bakıldığında da boşanma davalarının yoğun olduğunu görebiliyoruz. Bu durumda en çok ihtiyaç olunan aracılardan biri Boşanma Avukatı oluyor haliyle.

Ailenin dağılmasıyla karşı karşıya kalındığında, karşı tarafla yapılan anlaşma veya anlaşmadan (karşılıklı anlaşma ile boşanma) veya yüzleşmeden (çekişmeli boşanma) karşılaşılabilir. Medeni Kanun'da gerçekleştirilen reformlar sayesinde, eşler önce bir ayrılık sürecinden geçmeden boşanma, çekişmeli veya karşılıklı anlaşmaya doğrudan erişebilmektedir.

Boşanırsanız daha sonra yeniden evlenebilirsiniz, ayrılmaya karar verirseniz yeniden evlenemezsiniz.Yargı sürecinden sonra uzlaşma olursa, ancak her iki eşin de mahkemenin dikkatine sunması durumunda ayrılık etkisiz hale gelebilir. Boşanma kararı çıkması halinde eşlerin barışması yani boşanmanın hükümsüz olması ve evliliğin devam etmesi artık mümkün olmamakla birlikte yeniden hukuki sonuç doğurması için gerekli olacaktır, eşler yeniden evlenir.

Karşılıklı anlaşma veya rıza usulü, her iki eşin de, boşanma veya ayrılma konusunda anlaşmaya varmalarının yanı sıra, çocuklar, tazminat aylıkları ve evliliğin malları ile ilgili olarak uygulanacak önlemleri kendi aralarında kabul etmeleridir. Karşılıklı anlaşma, çekişmeli bir yargı sürecinde bu ilişkilerin yaşayabileceği bozulmayı önlemek için eşlerin gelecekteki ilişkilerini daha iyi korur, ortak çocuklar varsa bu çok önemlidir.

Tüm bu bilgiler ışığında bir tavsiyede de bulunmak istiyoruz. Mersinde yaşıyorsunuz ve boşanma avukatına ihtiyacınız oldu, google’a Mersin Boşanma Avukatı yazmanız yeterlidir. Ayrıca bu faydalı yazıyı size ulaştırabilmemiz açısından yazı içeriğindeki bilgisel destekten dolayı www.ceyhunguvel.av.tr  avukatlık bürosuna sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mersin Evden Eve Nakliye Erenbor 0 33 17-11-2021, Saat: 23:17
Son Yorum: Erenbor
Star
OktayAydogdu.av.tr Kayseri Boşanma Avukatı Kenan06 0 105 28-09-2021, Saat: 16:48
Son Yorum: Kenan06
  Mersin Yıldönümü Kutlaması Erenbor 0 167 03-08-2021, Saat: 22:08
Son Yorum: Erenbor
  Ankara Ceza Avukatı nullsix 0 225 23-05-2021, Saat: 22:14
Son Yorum: nullsix
  Gayrimenkul Avukatı Erenbor 0 220 18-05-2021, Saat: 10:51
Son Yorum: Erenbor

Hızlı Menü: