WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Hurdacılık Sektörü Pek Fazla Kimsenin Bilmediği Bir Alandır
Hurdacılık Sektörü Pek Fazla Kimsenin Bilmediği Bir Alandır
reklamcigenc
Hurdacılık Sektörü Pek Fazla Kimsenin Bilmediği Bir Alandır
0
1065
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
reklamcigenc Yeni Üye
*
Yeni Üye
  • Konular1
  • Mesajlar1
  • Rep puanı 0
Hurdacılık sektörü pek fazla kimsenin bilmediği bir alandır. Hurdacılık da birçok kazanç kapısı vardır. 


Bu kazanç kapılarına baktığımız zaman malzemenin geri dönüşümü olduğunu görüyoruz. Malzeme geri dönüşleri bizlere birçok faydası vardır. Yani sektörler kazanacağı her biri gelirim ona göre tekrardan ayarlayarak kazanç kapılarını aralarla hurdacılık sektörüyle en temel kaynağı arasında olan kazanç kapısı sektörüdür. Çünkü bu alanda yok denecek kadar azdır. 


Yeni bir ürün yapmaya gerek yoktur veya mevcut bir ürünü satmak için bir pazarlama faaliyetinin çok fazla yapılması gerekmez. Ürünler gelir parçalanır ayrışır tekrardan ilgili yerlere verilir. Ama bazı kurumsal alana geçen geri dönüşüm firmaları ürünlerin satışı için firmalar aranmaktadır. Çünkü kağıdı tonajlı toplamak isterler tek tek uğraşmak istemezler. 


Bu nedenle belirli firmaları ayarlayabilmek için yoğun çaba sarf ederler. Bunlar başında en önemli olanları ise metal atık firmaları dır. Çıkan talaşlar kilo ile alınır ve tekrardan satılır.Bu firmalar ise bırakmış oldukları konteynerlere dökülen talaşları alıp günlük ve haftalık artık firmanın kapasitesine göre tekrardan ilgili yerlere geri dönüşünü gitmektedir. Gördüğümüz kadarıyla herkes kazanç elde ediyor geri dönüşüm firmaları ise kazandıkları gelir ve bunu göre fazladır. 


Çünkü bu firmaların başta da dediğimiz gibi yeni bir ürün yapmasına gerek yok mevcut olan ürünü alıp tekrardan birkaç işlem yaptıktan sonra piyasaya kazandırmak için ilgili tesislere yönlendirmesi kalıyor. 


Geri dönüşüm sektörde hemen hemen birçok firmada kabul gören bir alan haline gelmiştir.Üstelik bu bireysel seviye dahi düşmüştür. İnsanlar gelir elde etmek için farklı farklı yollar aramaya başlamıştır kullanmış oldukları plastik kapları toplayıp veya eski eşyalarının demirlerini alıp tekrar satıyorlar veya yolda gördükleri eşyaları toplayıp satıyorlar. Hatta bunu yurtdışındaki belgesellerde de sıklıkla görüyoruz. Buradaki insanlar mevcut eşyaları topluyor tekrar satıyor çünkü bir gelir elde ediyor. Bu nedenle geri dönüşüm sektörü de azımsanmayacak düzeye gelmiştir. 
[Resim: plastik-atik-alim-satim-768x576.jpg]

Geri dönüşüm önemlidir. Kısacası ülke sağlamış oldu faydadan ziyade yeniden hammadde atık plastik satışı sağlar ve yeni ham maddelerin tekrar yapılmasını olanak verir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güneş çarpmasına dikkat! Güneşte fazla kalmayın xtc144 0 217 17-08-2021, Saat: 22:29
Son Yorum: xtc144

Hızlı Menü: