WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Web Hosting Sunucu Firmaları Hosting Şirketleri v Hosting Ne Demektir? Niçin Gereklidir?
Hosting Ne Demektir? Niçin Gereklidir?
Farmasiyen
Hosting Ne Demektir? Niçin Gereklidir?
0
497
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Farmasiyen Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular102
  • Mesajlar102
  • Rep puanı 0
Hosting, web sitelerinin internette sürekli, hızlı bir şekilde yayın yapmasını sağlayan bir hizmettdir. Web sitelerindeki ve web sitelerindeki tüm içerik bir sunucuda depolanır ve buradan Internet üzerinden dağıtılır. Sunucu bir bilgisayardır ve web sitenizin ve web sitenizin tüm içeriği bu bilgisayardadır. Bu sunucular 24 saat kesintisiz hizmet sunar. Sunucuların bulunduğu konuma hosting denir. Bir barındırma hizmeti satın aldığınızda, web siteleriniz için bir sunucu kiralarsınız. Kısacası, barındırma, sitelerinizin büyüdüğü ve büyüdüğünüz web sitelerinin sıcak evidir. Bir aile evi. Bir web siteniz varsa, sorunsuz bir hizmet sunmak için bir barındırma hizmetine ihtiyacınız vardır.
Bir barındırma hizmeti neden gereklidir?
Barındırma hizmeti sayesinde, web siteniz için sunucularda yer kiralarsınız. Bu hizmeti belirli bir süre almaya devam edeceksiniz. Geçerlilik süresi dolarsa, bu sözleşmeyi yenileme seçeneğiniz vardır. Çoğu kişi barındırma yerine kendi sunucularını oluşturmaya çalışır. Bu konuda başarılı insanlar olmasına rağmen, bu durumun neden olduğu birçok olumsuz yön vardır. Çünkü her gülün dikeni var. Başka bir deyişle, zaman içinde şirket hizmetlerini barındırmada bazı sorunlar olabilir.
Kendi sunucularını oluşturmanın birçok olumsuzluğu vardır. sunucu olarak kullandığınız bilgisayarlar, web sitelerinin 24 saat açık olması için sürekli açık olmalıdır. "Ama elektrik faturasına para mı dayanır?" dediğinizi duyuyor gibiyiz. Haklısınız; Eğer bir hosting şirketi değilseniz bu neredeyse imkansız. Çünkü elektrik kesintisi bile bilgisayarınızın ve sunucunuzun devre dışı bırakılmasına ve web sitenizin kesintiye uğramasına neden olacaktır. Ancak, gerekli önlemler alınmış olduğu için bu durum hosting şirketleriyle mümkün değildir.
Kendi sunucunuzda ortaya çıkan bir diğer sorun, içeriği depolamak için yeterli kapasiteye ihtiyaç duyulmasıdır. Bilgisayarı hem depolama hem de sunucu olarak kullanamazsınız çünkü sisteminiz hantal hale gelir ve bir kaplumbağa gibi davranır.
Tabii ki, web sitenizi ziyaret edenler de bu yavaşlığı hissederler.
"Bir sayfa 30 saat açılmadı, gitti, hayatımda böyle yavaş bir sayfa görmedim..." gibi serzenişlerde bulunurlar.
Ancak hosting hizmeti alırsanız
yukarıda belirtilen sorunların hiçbiri meydana gelmez.
Aynı zamanda, barındırma hizmetlerini sürdürmek kendi sunucunuzu oluşturmaktan daha ekonomik ve pratiktir. Sorunlarla karşılaşırsanız, barındırma şirketi sorunu kendiniz değil çözmeye çalışır.Bu yolla, web sitenizin teknik sorunları ile uğraşmak yerine, kendi işinizde daha fazla zaman harcayabilirsiniz.
Barındırma hizmetleri çeşitli paketlerle sizlere sunulmaktadır. Bu paketler, web sitesine ve şirkete bağlı olarak farklı işlevlere sahip paketlerdir. Böylece sizin için en uygun paketi kolayca seçebilirsiniz. Paketler arasında geçiş yapmak da mümkündür. İşletmenizi büyütmek için bir web sitesine ihtiyacınız var ve web sitenizin de bir barındırma hizmetine ihtiyacı var. Bu nedenle, profesyonel bir şirket için iyi bir hosting şirketi seçmelisiniz.

https://dosya.wmaraci.com/nedir/Hosting.png

[Resim: Hosting.png]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Siber Veri-Profesyonel Hosting, Domain Tescil ve Diğer Hizmetlerin Adresi Farmasiyen 0 1,087 02-07-2020, Saat: 20:17
Son Yorum: Farmasiyen
  SH Hosting Farmasiyen 0 785 13-06-2020, Saat: 12:15
Son Yorum: Farmasiyen
  CloudBunny Hosting Farmasiyen 0 791 13-06-2020, Saat: 12:12
Son Yorum: Farmasiyen
  Netdirect Hosting Farmasiyen 0 771 13-06-2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Farmasiyen
  SLM Hosting Farmasiyen 0 818 13-06-2020, Saat: 11:35
Son Yorum: Farmasiyen

Hızlı Menü: