WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Harddisk Kurtarma İşleminin Önemi
Harddisk Kurtarma İşleminin Önemi
Erenbor
Harddisk Kurtarma İşleminin Önemi
0
355
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Erenbor Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular238
  • Mesajlar238
  • Rep puanı 0
İnsanlar harddisklerine kendi dünyalarını sığdırabilmektedir ve kişisel fotoğraflardan videolara kadar birçok dosyada bu harddiskler de saklanır. Her elektronik cihazın bozulacağı düşünülür ise, özel dosyaların olduğu harddisklerde bozulmaktadır. Bu durum harddiskin içinde yer alan verilerin ne kadar özel olduğuna bağlı olarak, kişilerde olumsuz anlamda duygulara sebep olur. [b]Harddisk kurtarma[/b] işlemi, öncelikle bilgisayarlara indirilen programlar ile gerçekleştirilir ve herhangi bir yere bu aşamada başvuru yapılmaz. Bu programların birçoğu işe yaramasa da, bazı programlar [b]veri kurtarma[/b] işleminde kişilere yardımcı olabilmektedir. Tabi hangi programın kurtarma işlemi yapacağına dair deneme yanılma yöntemi pek de mümkün değildir. Nitekim bu programlar tarama ve kurtarma işlemi için uzun saatler kişileri bekletir. Bu durum sadece harddiskte önemli arızaların olmaması durumunda gerçekleşir.

Veri Kurtarma İşlemi Süreci

Veri kurtarma işlemi harddiskin veya flash belleğin durumuna göre her zaman programlar ile gerçekleşmeyebilir ve cihazın fiziksel hasar alması gibi durumlarda programlar işe yaramayacaktır. Bu durumda da veri kurtarma merkezleri devreye girer. Bu merkezler steril bir özel ortam ile donatılmıştır ve profesyonel olarak disklerin kurtarılması işlemlerini yaparlar. Bir programa verilecek ücretten doğal olarak daha fazla ücret verilir; ama harddiskin içerisindeki veriler de sorunsuz olarak bu merkezlerde kurtulur. İş veya eğitim için oluşturulan dosyalardan, kişisel dosyalara kadar tüm dosyalar bu işlem sayesinde kurtulabilir. Bunu Türkiye’de yapan birkaç merkez bulunur ve bu merkezlerden en iyisini araştırarak, sorunsuz bir şekilde kaybolduğunuzu düşündüğünüz dosyalara tekrar erişim sağlamanız mümkündür.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara Araç Kurtarma ve Çekici Hizmetleri vortex1 0 84 29-12-2021, Saat: 13:39
Son Yorum: vortex1
  Trabzon oto kurtarma VehbiAcar 0 120 24-11-2021, Saat: 15:18
Son Yorum: VehbiAcar
  Veri Kurtarma Hizmeti Erenbor 0 137 07-11-2021, Saat: 01:56
Son Yorum: Erenbor
  Teknik Analizin Önemi Erenbor 0 204 18-10-2021, Saat: 02:20
Son Yorum: Erenbor
  Sağlıklı beslenmenin ve diyetin önemi xtc144 0 217 14-08-2021, Saat: 19:25
Son Yorum: xtc144

Hızlı Menü: