WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Alan Adı & Domain Domain Genel Domain ve Hosting Farkları
Domain ve Hosting Farkları
Farmasiyen
Domain ve Hosting Farkları
0
597
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Farmasiyen Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular102
  • Mesajlar102
  • Rep puanı 0
Alan adı, kullanıcıların web sitenize erişebilecekleri bir adrestir. İnternet üzerindeki erişim adresiniz olarak da tanımlanabilir. Alan adı, İnternet'te bir web sitesi bulmak için kullanılan URL olan İnternet protokolü adresini temsil eder. İnternette hedefi bulmak bir kimlik gibidir.
Web sitesinde alan adı tercihi çok önemlidir. Alan adınız yaptığınız işi tam olarak yansıtmalı ve hedef kitlenizin sizi bulmasını kolaylaştırmalıdır. Aksi takdirde, projenizin veya işletmenizin istediğiniz gibi ilerlemesi çok zor olacaktır.
Bu nedenle, sonraki tüm süreçleri göz önünde bulundurarak işin başında alan adınızı çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Örneğin, bilgisayar.net bir alan adıdır ve bu alan adı farklı bir site tarafından kullanılamaz. Sistem buna izin vermiyor. Ancak, alan adı uzantısı farklıysa, diğer siteler adınızı kullanabilir. Bu nedenle, alan adınızın com, net, org gibi diğer uzantılarını almanızı öneririz.

Hosting hizmeti bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Müşterilerine alan ve bağlantı sağlayan veri merkezi ve dev sunuculara sahiptir. Müşteriler verilerini ve web sitelerini sunucularında barındırmak için barındırma hizmetleri alırlar. Bu hizmetlerin internete bağlı sunucular adı verilen özel bilgisayarları vardır. Sunucular istedikleri zaman kesintisiz çalışır.
Web barındırma hizmetleri, veri merkezleri ve devasa sunucular sayesinde müşterilerine alan adı ve bağlantı hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca etki alanı kaydı, e-posta barındırma hizmeti, internet bağlantısı, gelişmiş güvenlik özellikleri ve daha fazlası gibi çeşitli diğer özellikler de sağlar.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Nursen1 1 746 19-05-2021, Saat: 17:50
Son Yorum: salvadorhasan
  Jenerik Domain Yakalamak Farmasiyen 0 575 08-06-2020, Saat: 11:42
Son Yorum: Farmasiyen
  Jenerik Domain Ne Demektir? Farmasiyen 0 601 08-06-2020, Saat: 11:36
Son Yorum: Farmasiyen
  Domain, Web sitesi ve URL Farkı Nedir? Farmasiyen 0 633 08-06-2020, Saat: 11:17
Son Yorum: Farmasiyen
  Domain Optimizasyonu Ne Demektir? Nasıl Yapılır? Farmasiyen 0 615 08-06-2020, Saat: 11:10
Son Yorum: Farmasiyen

Hızlı Menü: