WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Alan Adı & Domain Domain Genel Domain Optimizasyonu Ne Demektir? Nasıl Yapılır?
Domain Optimizasyonu Ne Demektir? Nasıl Yapılır?
Farmasiyen
Domain Optimizasyonu Ne Demektir? Nasıl Yapılır?
0
755
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Farmasiyen Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular102
  • Mesajlar102
  • Rep puanı 0
[Resim: alan-adı-optimizasyonu-1.jpg]Alan adı optimizasyonu aslında bir sitenin alan adında değişiklik yapılmasını içeren bir işlemi ifade eder. Tabii ki, arama motorlarında yüksek sıralamaya sahip olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle alan optimizasyonu size arama motoru optimizasyonunda avantaj sağlayacaktır. Alan adı optimizasyonu yaparken, yalnızca arama motorları değil, kullanıcılar da dikkate alınmalıdır. Alan adınızın sizi web dünyasında temsil edeceğini unutmayın. Alan hakkında bir karar verirken, bunun markanız olacağını asla unutmayın, bu nedenle en doğru alan adı seçimini seçmelisiniz. Elbette zorlu bir süreçtir. Ancak sizinle paylaşacağımız püf noktaları, alan adı seçimi ve alan adı optimizasyonu için çok yararlı olacaktır.
İlk olarak, hedef anahtar kelime optimizasyonu yapmak gerekir. Bunu yaparken, hedeflenen anahtar kelimelerin arama hacimleri de çok önemlidir. Anahtar kelime araştırması için başta Google Anahtar Kelime Planlayıcı olmak üzere birçok araç kullanabilirsiniz.
Anahtar kelime araştırmasında, hedeflenen anahtar kelimeleri sonuçlarla karşılaştırarak bir karar vermelisiniz. Arama hacmi ve rekabet gibi faktörleri kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.
Alan adı belirlenirken dikkate alınması gereken ikinci önemli nokta alan adı uzunluğudur. Etki alanını ne kadar karmaşık hale getirirseniz kullanıcıların algılaması o kadar zor olur. Uzun süre devam eden ve anlaşılması zor kapalı bir anlamı olan alanlardan uzak durmalısınız. Bu nedenle, mümkün olduğunda düz bir alan adı seçmelisiniz. Yani kısa ve öz olmalıdır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Nursen1 1 945 19-05-2021, Saat: 17:50
Son Yorum: salvadorhasan
  Domain ve Hosting Farkları Farmasiyen 0 733 08-06-2020, Saat: 13:25
Son Yorum: Farmasiyen
  Alan Adı Transferi Nasıl Yapılır? Farmasiyen 0 723 08-06-2020, Saat: 13:20
Son Yorum: Farmasiyen
  Jenerik Domain Yakalamak Farmasiyen 0 693 08-06-2020, Saat: 11:42
Son Yorum: Farmasiyen
  Jenerik Domain Ne Demektir? Farmasiyen 0 726 08-06-2020, Saat: 11:36
Son Yorum: Farmasiyen

Hızlı Menü: