WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Site & Server Administration cPpanel, Plesk, Directadmin Directadmin nedir?
Directadmin nedir?
Farmasiyen
Directadmin nedir?
0
560
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Farmasiyen Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular102
  • Mesajlar102
  • Rep puanı 0
[Resim: directadmin-1200x802.jpg]
DirectAdmin, barındırma hizmeti alan kullanıcıların sunucularını kolayca yönetmelerini sağlayan çok kolay, ucuz ve hızlı kontrol panellerinden biridir.
Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğu için DirectAdmin'i kullanmak için teknoloji hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur.
DirectAdmin'in Özellikleri
Çoklu erişim seviyelerini destekleyen DirectAdmin: yönetici, kullanıcı ve satıcı (bayi);
⦁ yerleşik anti-spam araçları
 Her bir kaynak için kullanım istatistikleri
DNS yönetimi
Veritabanı oluşturma ve yönetimi,
Bayi hesabı oluşturma ve yönetimi,
⦁ yedekleme
File Dosya yönetimi gibi birçok seçenek ve özelliğe sahiptir.
Mümkün olan en yüksek hızda çalışabilen kontrol paneli olarak tasarlanan DirectAdmin, kaynaktan yapılan yapılandırma sayesinde çeşitli yazılım kurulumlarıyla genişletilebilir.
DirectAdmin çökmelerin otomatik olarak kurtarılmasını sağlar. Ayrıca yüzlerce Linux tabanlı web sitesini yönetmenizi sağlar ve CustomBuild'in build komutu ile kullanımını ve yapılandırılmasını kolaylaştırır.
Apache, Nginx, LiteSpeed, Snove Open LiteSpeed ve Open LiteSpeed, MariaDB, ModSecurity, MySQL, ClamAV, Exim, Dovecot, SpamAssassin, SpamD, ProFTPD ve PureFTPD için destek sunar. Php 7 ile de uyumludur.
DirectAdmin genellikle cPanel'den çok daha az bellek alanı kullanır ve daha düşük maliyetlidir. CPanel ile karşılaştırıldığında, her ikisinin de modern ve kullanıcı dostu olduğu söylenebilir, bu da sunucu ve etki alanı yönetimini oldukça kolaylaştırır.
Özetle; DirectAdmin, çok istemcili kurulum desteği de dahil olmak üzere bir kontrol panelinden bekleyebileceğiniz tüm temel özelliklere sahiptir.
Sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanmaya çalışan DirectAdmin, sınırsız etki alanı desteği ve düzenli güncellemeler sunan işlevsel, kullanımı kolay ve uzun vadeli bir yazılım olarak popülaritesini artıracağına işaret ediyor.


Hızlı Menü: