WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı
Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı
flormar
Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı
0
212
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
flormar Yeni Üye
*
Yeni Üye
  • Konular3
  • Mesajlar3
  • Rep puanı 0
Boyasız Göçük Düzeltme
Dış darbeler sonucunda araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerini özel aletlerle, aracın orijinalliği korunacak şekilde ve kesinlikle herhangi bir boyama işlemi yapmadan düzelterek eski haline getirmesi işlemidir. PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış, boyanın zarar görmemiş, hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması ve araç saç aksamında folyo kaplama veya boya koruma filminin bulunmaması gerekir. Boyasız göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel çubuklar ile ulaşılır ve göçük bölge dışa doğru masaj yöntemi ile düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler. Bu tür durumlarda tamirin "Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” ve "Boya Onarımı” yöntemleriyle yapılması gerekir.

Dolu Hasarı Onarımı
Dolu, birdenbire oluşan bir hava faaliyetidir. Dolu yağışına önlem alabilmek için kapalı alanlara ihtiyacınız vardır. Bazen dolu yağışından kaçabilmek imkansız olabilmektedir. Ciddi bir dolu yağışı ile birlikte ne yazık ki arabamızda oluşabilecek ezik ve göçük sayısı yüzlerce olabiliyor. Eskiden bu hasarların onarımı mümkün olamıyordu. Oluşan hasarın giderilmesi için otomobilinizi hasarlı bölümleri değiştiriliyor veya macun çekilip boya yapılıyordu sonuçta aracınızın orjinalliği bozuluyordu. Şimdi ise Boyasız Göçük Onarım ile oluşan göçükler için sayısı ne kadar olursa olsun boyasını bozmadan düzeltebilmektedir. Boyasız göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış olup, dolu hasarı onarımı konusunda da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet verilmektedir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dolu Dolu Bilgi Sitesi zeynep 0 122 21-07-2021, Saat: 10:30
Son Yorum: zeynep
  Süprizlerle Dolu İnternet Bloğu zeynep 0 169 12-06-2021, Saat: 19:47
Son Yorum: zeynep
  Bebek bakımı hakkında bilgilerle dolu bir site: Eniyibebek.com nullsix 0 180 28-05-2021, Saat: 22:20
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü: