WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu Webmaster Genel Konular Yeni Web Siteleri - Site Tanıtımı v Bitcoin Mining
Bitcoin Mining
Erenbor
Bitcoin Mining
0
73
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Erenbor Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular117
  • Mesajlar117
  • Rep puanı 0
Günümüzde halen Bitcoin adını duymamış olan var mıdır? Pek mümkün değil. Çünkü son yıllarda Bitcoin nedir ve Bitcoin ne için kullanılır soruları yanında kağıt paranın yerine geçip geçmediği veya nereden satın alınabileceği gibi sorular da sıklıkla gündemde konuşuluyor ve tartışılıyor. 
Üstelik gelecekte kullanılacak olan para birimi haline geleceği gibi hakkında pek çok teori üretildi ve üretilmeye de devam ediyor. 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülen Bitcoin ile ilgili sektörel çevrelerde uzun tartışmalar yapıldı. Bunun yanında ani değer kayıpları ve kazanımları doğal olarak spekülasyonlara neden olurken, Bitcoin giderek daha fazla yatırımcının ilgisini çekmeye başladı.  Dolayısıyla sanal dünyada şu soru gittikçe daha fazla önem kazanıyor: Bitcoin tam olarak nedir?
Bitcoin, dijital bir para birimidir. Piyasada pek çok altcoin de mevcut ancak kripto para dünyasında en popüler para birimi halen Bitcoin. En önemlisi, merkezi değil dolayısıyla bir otorite altında üretilmiyor. Elektronik ortamda yaratılmış olup gene bu ortamda elde edilebiliyor.  Temeli ise matematiğe dayanıyor. Yani Bitcoin yazılımlar yardımı ile oluşturuluyor. Bitcoin’in günümüzde herkesçe bilinmesi, insanları Bitcoin madenciliği alanına itmiştir.
Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem
Bitcoinden para kazanmak için madenciliği merak edenler, var olan sistemi kurmanın maliyetini gördükten sonra vazgeçmektedir. Bunun içinde Cloud mining sistemi geliştirilmiştir. Böylece mining yapma fırsatı çok daha az maliyetle mümkün hale gelmiştir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bitcoin Haberleri Erenbor 0 147 02-07-2021, Saat: 10:24
Son Yorum: Erenbor
  Bitcoin Haberleri Kalavun5454 1 210 29-05-2021, Saat: 01:55
Son Yorum: carleast13
  GenelPara – Bitcoin Fiyatları ve Grafikleri Sitesi osman75 0 579 25-02-2021, Saat: 19:50
Son Yorum: osman75

Hızlı Menü: