WmClass Web Master Class Paylaşım Platformu WM Mobil Dünyası Cep Telefonları v Android Numara Engelleme ve Engelini Kaldırma
Android Numara Engelleme ve Engelini Kaldırma
Farmasiyen
Android Numara Engelleme ve Engelini Kaldırma
0
608
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Farmasiyen Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular102
  • Mesajlar102
  • Rep puanı 0
Android telefonlardaki en büyük kolaylıklardan biri, sizi aramaya devam eden bir numarayı engelleyebilmenizdir. Google, yayınlanan her Android sürümünde parçaları engelleme ve kilidini açma konusunda saçma değişiklikler yapmasına rağmen, ayarı bulmak zor değildir. Telefonu çocuklarla oynaması için verirseniz, yanlışlıkla bazı numaraları engelleyebilir
Sizi akıllı telefondan rahatsız eden numara nasıl engellenir

1. Telefonunuzdaki Arama Günlüğü bölümüne gidin. Listelenen numaralar son aranan numaralardır. Her sayının karşısında üç nokta vardır (sağda). Buraya dokunun ve açılır menüden Numarayı engelle'yi seçerseniz, numara engellenir.

Engellenen bir numara nasıl açılır
Yanlışlıkla bir numarayı engellediyseniz veya telefonunuzu başka birine verdiyseniz, ör. Örneğin, küçük çocuğunuz yanlışlıkla bir numarayı engellediyse, aşağıdaki adımları izleyerek engellenen numaranın kilidini açabilirsiniz.
1. Ana ekranda telefon simgesini tıklatın ve Hızlı Arama, Arama Kaydı veya Kişiler'i seçin. Ardından sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın ve açılır menüden Adres Defteri Yöneticisi'ni seçin.

2. Sayfayı aşağı kaydırırsanız, "Engellenen numaralar" bölümü görünür. Buraya dokunun. Engellenen numaraların bir listesini göreceksiniz. Bu listenin üstünde bir uyarı mesajı görünür: Engellenen numaralardan arama veya kısa mesaj almazsınız.

Her sayının sağında bir çarpı işareti (X) görürsünüz. Burayı tıklatırsanız, bu numaranın kilidini açmak için onaylamanız istenir. "Kilidi Aç" dediğinizde, ekranın altında kilidin kaldırıldığını belirten bir mesaj görüntülenir.
[Resim: numara_engeli_kaldirildi.png]
böylece ilgili numaranın kilidi açıldı. Numaraları engellemek, özellikle bir mesaj göndererek veya tanıtım amaçlı arayarak sizi rahatsız eden numaralar için çok etkilidir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Uygulamalarını Gizleyelim Farmasiyen 0 573 10-06-2020, Saat: 07:11
Son Yorum: Farmasiyen
  Android Rahatsız Etmeyin Özelliğini Nasıl Kullanabiliriz? Farmasiyen 0 587 10-06-2020, Saat: 07:02
Son Yorum: Farmasiyen
  Android Uygulama Şifreleme Farmasiyen 0 591 10-06-2020, Saat: 06:53
Son Yorum: Farmasiyen
  Android'de Büyük Dosyaları Bulma Farmasiyen 0 589 10-06-2020, Saat: 06:49
Son Yorum: Farmasiyen
  Android Q telefonlarda karanlık mod nasıl aktif edilir? Farmasiyen 0 555 10-06-2020, Saat: 06:35
Son Yorum: Farmasiyen

Hızlı Menü: